olejki eteryczne dōTERRA

Olejki eteryczne dōTERRA

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne dōTERRA są tym, co Ziemia może nam podarować najlepszego w jednej kropli — dōTERRA po łacinie znaczy „dar Ziemi”. Wyobraź sobie, że esencja Natury jest wydobywana przez odpowiedzialną pracę ludzi nastawioną na jakość i czystość — a wszystko w oparciu o zasady maksymalnego dbania o środowisko.

Olejki eteryczne są esencją od 50 do 70-razy mocniejszą niż roślina lub zioło, z którego została wytworzona. Olejki eteryczne są naturalnymi związkami aromatycznymi, które występują w nasionach, korzeniach, łodygach, kwiatach lub żywicy. Posiadają właściwości prozdrowotne — pozytywnie wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale poprawiają nastrój, koją zmysły, relaksują i działają na emocje.

Olejki eteryczne są bezpieczne, naturalne i nie mają niepożądanych efektów ubocznych — jednak są bardzo silne i mają wysokie stężenie, więc zawsze stosuj je zgodnie z zaleceniami i rozwagą (zasada: „Mniej znaczy lepiej”).

To świat pełen doznań!

Zastosowanie olejków

Korzyści ziołowego parowania

Aromaterapia.

Korzyści ziołowego parowania

Użycie na skórę.

Korzyści ziołowego parowania

Użycie wewnętrzne (nie wszystkie olejki).

Korzyści ziołowego parowania

Stworzenie domowej apteczki.

Korzyści ziołowego parowania

W kuchni.

Korzyści ziołowego parowania

Do sprzątania domu.

Korzyści ziołowego parowania

Do wytwarzania własnych kosmetyków.

Korzyści ziołowego parowania

Do wytwarzania nietoksycznych repelentów na owady.

Zaproś olejki eteryczne do swojego życia

Zaproszenie olejków eterycznych do życia daje siłę i moc, aby naturalnie zadbać o siebie, swoich najbliższych i najbliższe otoczenie. Olejki eteryczne doskonale działają na zdrowie, ale również na emocje — mogą zmieniać nasze nastawienie, relacje i wprowadzać nas w stan równowagi.

W moim sklepie znajdziesz wyłącznie produkty dōTERRA, bo są to najwyższej jakości i najczystsze olejki eteryczne ze standardem: CPTG Certified Pure Therapeutical Grade®.

Pamiętaj, że na rynku jest mnóstwo producentów olejków eterycznych. Niestety większość produktów to nie są naturalnie pozyskiwane substancje, ale wytwory laboratoriów chemicznych.

Używając certyfikowanych produktów z oznaczeniem CPTG masz pewność, że masz do czynienia z czystym, organicznym, najbezpieczniejszym i najbardziej wartościowym olejkiem starannie wyekstrahowanym z roślin.

Olejki eteryczne

Chcesz zagłębić się w świat olejków eterycznych dōTERRA?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o olejkach eterycznych dōTERRA, napisz lub zadzwoń do mnie. Podzielę się z Tobą olejkową wiedzą lub zaproszę na warsztaty, na których dowiesz się, jak używać olejków w praktycznie każdej dziedzinie życia.

Mogę również zarejestrować Cię w firmie dōTERRA, abyś miała tam swoje własne konto — to pozwoli Ci kupować olejki bezpośrednio od producenta. A w przyszłości może stać się Twoją pasją i głównym źródłem dochodu.

Rejestracja u mnie gwarantuje Ci wsparcie merytoryczne z zakresu olejków eterycznych i aromaterapii. Będę również czuwać nad Twoim rozwojem w dziedzinie olejków eterycznych.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne: starożytne metody w nowoczesnym wydaniu- codzienne użycie.

Używane na co dzień, olejki eteryczne mogą stanowić naturalne rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia. Podczas gdy wiele osób uważa olejki eteryczne za chwilową modę, są one przy człowieku już setki lat. Roślinne ekstrakty i olejki eteryczne były używane już w przeszłości na wiele dolegliwości i mogą być z powodzeniem stosowane dzisiaj jako dopełnienie zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia.

Czym jest olejek eteryczny ?

To lotne, aromatyczne związki występujące w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin. Obecnie znamy około 2000 roślin olejkodajnych, występujących na całym świecie. Rośliny wytwarzają olejki eteryczne w celu ochrony przed bakteriami, wirusami, grzybami. Używając olejków, korzystamy z tych właściwości. Olejki służą też zapylaniu. Te mocno skoncentrowane wyciągi z roślin działają nawet do 70 razy silniej niż zioła. Są bardzo skuteczne, a efekt ich działania można poczuć już w ciągu kilku minut.

Olejki eteryczne pozyskuje się poprzez destylację z użyciem pary wodnej oraz tłoczenie na zimno ze skórek (cytrusy). Olejki powinny być pozyskiwane tam, gdzie naturalnie występują. Ma tu znaczenie gleba, nasłonecznienie, pory roku, wszystko ma wpływ na jakość i moc olejku.

W świecie olejków eterycznych, decydujący wpływ na nasze zdrowie ma jakość olejków. Dlatego tak ważna jest świadomość, jak pozyskiwane są olejki (z natury, poprzez destylację materiału roslinnego a nie z laboratorium) jak ten proces przebiega, jakość materiału roślinnego i późniejszej obróbki.

Olejki eteryczne Doterra

dōTERRA jako jedyna firma na świecie posiada certyfikat CPTG (Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna), gwarantujący produkt, który zawiera 100% czystego naturalnego olejku eterycznego. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia go w butelce. Każda partia olejków eterycznych dōTERRA jest poddawana rygorystycznym wymaganiom określonym w standardzie jakości CPTG. Standard ten gwarantuje moc, czystość i właściwości terapeutyczne olejku. Więcej o standardach CPTG możesz przeczytać tutaj: https://sourcetoyou.com/

Kontrola jakości CPTG obejmuje szereg analiz.

 1. Ocena organoleptyczna (sensoryczna) – smak, zapach, kolor.
 2. Chromatografia gazowa, czyli badanie pod kątem składu chemicznego.
 3. Spektrometria mas określającą dodatkowo ilość poszczególnych składników chemicznych i ich proporcje, co rzutuje na siłę działania olejku.
 4. Chromatografia chiralna w celu wykluczenia obecności jakichkolwiek elementów syntetycznych.
 5. Analiza izotopowa w celu wykluczenia jakichkolwiek zafałszowań w postaci domieszek.
 6. Badanie mikrobiologiczne pod kątem ewentualnej obecności drobnoustrojów (wirusów, bakterii, grzybów, pleśni).
 7. Badanie na obecność metali ciężkich i pestycydów.
  Standard jakości opracowany i wdrożony przez firmę dōTerra jest niezwykle wyśrubowany i gwarantuje czystość i moc, a więc bezpieczeństwo stosowania i właściwości terapeutyczne olejków eterycznych.

Jak używać olejów i ich korzyści:

Wdychanie (aromatyczne użycie)

 • Prosta i wygodna metoda aplikacji olejków eterycznych, nie wymaga dużego doświadczenia.
 • Oczyszcza powietrze
 • Pomaga stworzyć przyjemną atmosferę, zgodnie z twoimi potrzebami (uspokaja, poprawia humor, odświeża, energetyzuje itd).
 • Pomaga poprawić nastrój i poradzić sobie z trudnymi emocjami

Użycie na skórę

 • Znacząca poprawa wyglądu skóry (np. zmarszczki, blizny, stany zapalne)
 • Powoduje działanie kojące, chłodzące, rozgrzewające i przeciwbólowe (np.oparzenia, przeciążenia, problemy stawowe)
 • Można stosować miejscowo
 • Nadaje skórze piękny zapach – naturalne perfumy, które możemy sami tworzyć wg upodobań

Użycie wewnętrzne (tylko odpowiedniej jakości olejki terapeutyczne!)

 • Wsparcie układu trawiennego
 • Wsparcie układu immunologicznego
 • Wspiera zdrowe podziały komórkowe
 • Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn
 • Nadaje smak i aromat dania i napojom

Jak używać wewnętrznie:

 1. Dodaj 1 lub 2 krople do szklanki wody lub do pustej żelowej kapsułki by wesprzeć zdrowe trawienie.* (Spróbuj Black Pepper, Cardamom, Cassia, Cilantro, Coriander, Fennel, Ginger, lub ZenGest®.)
 2. Dodaj olejki do herbaty lub ciepłej wody i pij powoli by złagodzić ból gardła.* (Spróbuj Cinnamon, On Guard lub Lemon.)
 3. Weź doustnie by wesprzeć zdrowe podziały komórek.* (Spróbuj Cardamom, Frankincense, lub Juniper Berry.)
 4. Weź doustnie by wesprzeć zdrowie układu krwionośnego.* (Spróbuj Cardamom, Cassia, Coriander, Ginger, Frankincense, Marjoram, Petitgrain, lub xEO Mega®.)
 5. Wspieraj działanie układu immunologicznego biorąc olejki doustnie.* (Spróbuj Basil, Black Pepper, Cassia, Fennel, Lime, Melaleuca, lub dōTERRA On Guard® Beadlets.)
 6. Weź olejki doustnie by zwiększyć komfort snu.* (Spróbuj Dill, Lavender, lub dōTERRA Serenity® Restful Complex Softgels.)
 7. Weź olejki doustnie aby złagodzić poczucie niepokoju.* (Spróbuj Black Pepper or Lavender.)
 8. Weź olejki doustnie aby wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych.* (Spróbuj Geranium, Rosemary, lub Zendocrine® Detoxification blend.)
 9. Niektóre olejki działają oczyszczająco na cały organizm.* (Spróbuj Juniper Berry, Helichrysum, lub Lime.)
 10. Weź olejek doustnie by poradzić sobie z obolałym i zmęczonym ciałem.* (Spróbuj Basil, Coriander, Lavender, lub Bergamot.)(Powyższe stwierdzenia nie są zatwierdzone przed amerykańskie FDA. Zamieszczone informacje nie służą diagnozowaniu i leczeniu chorób, jeśli masz problemy zdrowotne powinieneś znajdować się pod opieką lekarza )