4szpaki

4szpaki, to nieustannie rozwijająca się rodzinna firma z Białegostoku, zawdzięczająca swoją nazwę czterem ambitnym i świadomym osobom, które z czystą pasją postanowiły tworzyć swoje produkty w zrównoważony sposób z dbałością o każdy szczegół. Od samego początku istnienia marki, proces produkcji kosmetyków opiera się wyłącznie na niezbędnych składnikach naturalnego oraz, w miarę możliwości, lokalnego pochodzenia. Szpaczki, w nieco powiększonym już składzie, stale stoją na straży tego założenia oferując produkty pielęgnacyjne o bezkompromisowej jakości.

Właściwa pielęgnacja to taka, której elementy całkowicie odpowiadają indywidualnym potrzebom nie tylko skóry, lecz także umysłu. 4szpaki z niespotykanym zaangażowaniem tworzą i udoskonalają receptury swoich kosmetyków, aby każdy mógł znaleźć „to coś” dla siebie. Firma oferuje bogaty wybór produktów m.in.: mydeł o obłędnych zapachach (za sprawą naturalnych olejków eterycznych), szamponów do włosów w kostce, które dorobiły się statusu kultowych, dezodorantów w kremie, olejków oraz maseł do ciała, naturalnych hydrolatów czy peelingów. Niezależnie od przeznaczenia, wszystkie kosmetyki łączy jedna, powtarzana niczym mantra, cecha – mają prosty i naturalny skład. Do ich produkcji stosuje się jedynie dokładnie wyselekcjonowane pod względem jakości: zioła, glinki, nierafinowane i tłoczone na zimno oleje roślinne oraz naturalne olejki eteryczne, które pomogą zatroszczyć się o ciało w przyjemny i wyciszający sposób. Unikalne połączenia składników, pozwalają osiągnąć efekt porównywalny z wizytą w spa podczas każdego wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Warto dokładnie zapoznać się z opisem poszczególnych produktów aby poznać ich właściwości lub pozwolić intuicji wybrać kosmetyk dla siebie. Bez względu na drogę, którą obierzesz, możesz spodziewać się poprawy kondycji skóry lub włosów oraz rozluźnienia zalegających napięć dzięki terapeutycznemu działaniu całkowicie naturalnych olejków zapachowych. Każda kostka mydła lub szamponu czy kula do kąpieli to produkty rzemieślnicze, dlatego na próżno szukać bliźniaczych sztuk. Są to wyjątkowe kosmetyki dla wyjątkowych osób.

Receptura to nie wszystko, firma odpowiedzialnie podchodzi do kwestii dbania o środowisko, ponieważ bez zdrowego świata, naszemu zdrowiu i samopoczuciu również mało co pomoże. Do stworzenia opakowań kosmetyków wykorzystano głównie papier, metal i szkło, ograniczając tym samym obecność plastiku do absolutnego minimum. Nie pominięto jednak ich wizualnego aspektu, ekipa firmy 4szpaki dba o estetyczny i przyjemny dla oka minimalistyczny design etykiet oraz samych opakowań swoich kosmetyków, aby korzystanie z nich stawało się jeszcze przyjemniejsze. Kiedy słoiczek lub butelka po produkcie opustoszeje, mogą bez problemu zostać użyte ponownie po odesłaniu. Zamówienia są pakowane w sposób, który jak żaden inny oddaje ducha idei zero waste – nawet tradycyjna taśma została zastąpiona papierowym, ekologicznym odpowiednikiem. Zrównoważone podejście w kwestii produkcji, pakowania i dystrybucji zdecydowanie wyróżnia tę markę na tle innych.

Produkty firmy 4szpaki pielęgnują ciało bogactwem dobrodziejstw natury oraz zapewniają chwilę relaksu i wytchnienia, za każdym razem, gdy tego potrzebujesz.