Nasiadówki

Kobiece choroby i dolegliwości nie pojawiły się dopiero w XXI wieku, ale towarzyszą ludzkości od samego początku. Jedną z podstawowych metod ich zapobiegania i leczenia stanowiły nasiadówki, które obecnie odzyskują swoją popularność. W czasach prężnego rozwoju technologii, farmakologii oraz medycyny często zapominamy o tym, że nie tylko ciało wymaga stałej i uważnej pielęgnacji, która nie ogranicza się do stosowania reklamowanych panaceów. Umysł stanowi centrum dowodzenia, dlatego otoczenie go troskliwą opieką, wyrozumiałością i momentami w których może wyciszyć się i zregenerować stanowi równoważny z terapią element w walce z kobiecymi problemami.

Nasiadówki – powrót do korzeni

Słowem, które jak żadne inne oddaje naturę kobiecości jest zmienność. Dorastanie, cykl miesiączkowy, ciąża, laktacja oraz menopauza, to etapy które tworzą kobiece życie nie szczędząc przy tym nieprzyjemności i dyskomfortu. Od starożytności starano się redukować towarzyszące im dolegliwości wykorzystując do tego zioła i rośliny o znanym działaniu leczniczym, które następnie zostały zastąpione lekami. Nasiadówki, to rytuał pielęgnacyjny okolic łona polegający na jego parowaniu na dedykowanym siedzisku w formie drewnianej skrzyni, w której wnętrzu umieszcza się naczynie wypełnione gorącą wodą i mieszanką ziół, wyselekcjonowanych w taki sposób, aby jak najlepiej służyły indywidualnym potrzebom. Na szczycie siedziska znajduje się okrągły otwór, który umożliwia nasyconej składnikami odżywczymi i leczniczymi parze wodnej dostać się do kobiecego łona i dogłębnie zatroszczyć się o jego elementy. Para działa rozluźniająco, łagodzi wszelkie napięcia tkankowe i nerwowe, oczyszcza i umożliwia efektywne wnikanie substancji aktywnych w głąb błon śluzowych pochwy i macicy. Dzięki temu, lecznicza moc ziół może działać z pełnym potencjałem prowadząc do usprawnienia pracy i poprawy kondycji układu rozrodczego przy jednoczesnym odblokowaniu przepływu wyjątkowej oraz niepowtarzalnej kobiecej energii.

Efekty, które zmieniają komfort życia

Pęd życia i towarzyszący mu ogrom stresu negatywnie wpływają na naturalne procesy zachodzące w kobiecym organizmie, którego hormonalna specyfika zmienia się każdego dnia. Szczególnie ten ostatni rozstraja instrumenty układu rozrodczego znacznie ograniczając tym samym swobodę i jakość życia. Stuprocentowo naturalne rozwiązanie stanowią nasiadówki, które stosowane regularnie oraz zgodnie z własnymi potrzebami i intuicją pozwolą zniwelować wiele kobiecych dolegliwości. Dzięki odpowiednio skomponowanym ziołowym mieszankom możliwe jest łagodzenie skutków endometriozy, torbieli jajników, oraz skurczów macicy poprzez zharmonizowanie pracy układu hormonalnego. Takie działanie pozwala również na regulację cyklu menstruacyjnego dzięki trosce o prawidłowy przebieg owulacji. Objawy Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego także ulegają osłabieniu. Nasiadówki pomagają pozbyć się wszelkich infekcji intymnych oraz zabezpieczyć narządy rodne przed ich nawrotami dzięki zadbaniu o mikrobiom pochwy. Dodatkowo, stanowiąc głęboki rytuał wyciszający, pozwalają osiągnąć balans emocjonalny oraz wyzbyć się zalegających napięć, które szczególnie u kobiet, gromadzą się w okolicach miednicy. To tylko niektóre z zalet nasiadówek, daj im szansę, a przekonasz się jak bosko jest być kobietą.